VECTRA S.A. (d. Multimedia Polska Sp. z o.o.)
VECTRA S.A. (d. Multimedia Polska Sp. z o.o.) figuruje w Tablicach Zagospodarowania Numeracji UKE jako posiadacz numeracji telefonii stacjonarnej, telefonii komórkowej i numerów usługowych. Największy przydział stacjonarny ma w strefie 14 TARNÓW (113 000 numerów w 59 blokach), a łącznie jest obecny w 48 z 49 stref numeracyjnych. W telefonii komórkowej ma 17 zakresów w 3 prefiksach (727, 739, 786), czyli około 170 000 numerów — 0,1 % przydzielonej numeracji komórkowej w Polsce. Wśród numerów usługowych dominuje klasa „SPL – połączenia z podziałem opłaty” (2 z 361 takich zakresów w kraju). Rejestr wskazuje operatora będącego posiadaczem każdego bloku; konkretne numery mogą być przeniesione i działać dziś w innej sieci.
Źródło: UKE, stan danych: 24.10.2026; ostatnia zmiana wpisu tego operatora: 28.03.2024
W telefonii stacjonarnej 685 bloków operatora VECTRA S.A. (d. Multimedia Polska Sp. z o.o.) daje łącznie około 847 000 numerów w 48 strefach numeracyjnych — to 1,9 % całej przydzielonej numeracji geograficznej w Polsce i 6. miejsce wśród 522 posiadaczy bloków stacjonarnych. Wielkość bloków pochodzi z rejestru przydziałów; nie mówi, ile numerów jest faktycznie w użyciu.
Prefiksy komórkowe
Prefiksy, w których VECTRA S.A. (d. Multimedia Polska Sp. z o.o.) ma przydzielone zakresy według rejestru, z liczbą zakresów i numerów.
| Prefiks | Zakresy | Numery |
|---|---|---|
| 727 | 5 | 50 000 |
| 739 | 3 | 30 000 |
| 786 | 9 | 90 000 |
Strefy z największym przydziałem
Strefy numeracyjne z przydziałem dla VECTRA S.A. (d. Multimedia Polska Sp. z o.o.)
| Kierunkowy | Strefa | Bloki | Numery |
|---|---|---|---|
| 14 | TARNÓW | 59 | 113 000 |
| 91 | SZCZECIN | 51 | 78 000 |
| 17 | RZESZÓW | 71 | 71 000 |
| 24 | PŁOCK | 46 | 64 000 |
| 58 | GDAŃSK | 41 | 50 000 |
| 95 | GORZÓW WIELKOPOLSKI | 29 | 47 000 |
| 29 | OSTROŁĘKA | 34 | 34 000 |
| 85 | BIAŁYSTOK | 31 | 31 000 |
| 32 | KATOWICE | 24 | 24 000 |
| 63 | KONIN | 23 | 23 000 |
| 22 | WARSZAWA | 22 | 22 000 |
| 56 | TORUŃ | 11 | 20 000 |
| 13 | KROSNO | 19 | 19 000 |
| 87 | SUWAŁKI | 18 | 18 000 |
| 89 | OLSZTYN | 18 | 18 000 |
| 74 | WAŁBRZYCH | 8 | 17 000 |
| 62 | KALISZ | 16 | 16 000 |
| 52 | BYDGOSZCZ | 6 | 15 000 |
| 15 | TARNOBRZEG | 13 | 13 000 |
| 23 | CIECHANÓW | 12 | 12 000 |
| 42 | ŁÓDŹ | 12 | 12 000 |
| 81 | LUBLIN | 12 | 12 000 |
| 55 | ELBLĄG | 11 | 11 000 |
| 71 | WROCŁAW | 2 | 11 000 |
| 82 | CHEŁM | 10 | 10 000 |
| 84 | ZAMOŚĆ | 9 | 9000 |
| 25 | SIEDLCE | 8 | 8000 |
| 44 | PIOTRKÓW TRYBUNALSKI | 8 | 8000 |
| 46 | SKIERNIEWICE | 7 | 7000 |
| 65 | LESZNO | 7 | 7000 |
| 86 | ŁOMŻA | 7 | 7000 |
| 43 | SIERADZ | 6 | 6000 |
| 83 | BIAŁA PODLASKA | 6 | 6000 |
| 61 | POZNAŃ | 3 | 3000 |
| 76 | LEGNICA | 3 | 3000 |
| 12 | KRAKÓW | 2 | 2000 |
| 16 | PRZEMYŚL | 2 | 2000 |
| 18 | NOWY SĄCZ | 2 | 2000 |
| 33 | BIELSKO-BIAŁA | 2 | 2000 |
| 34 | CZĘSTOCHOWA | 2 | 2000 |
| 41 | KIELCE | 2 | 2000 |
| 68 | ZIELONA GÓRA | 2 | 2000 |
| 75 | JELENIA GÓRA | 2 | 2000 |
| 94 | KOSZALIN | 2 | 2000 |
| 54 | WŁOCŁAWEK | 1 | 1000 |
| 59 | SŁUPSK | 1 | 1000 |
| 67 | PIŁA | 1 | 1000 |
| 77 | OPOLE | 1 | 1000 |
Miejscowości, dla których VECTRA S.A. (d. Multimedia Polska Sp. z o.o.) ma bloki
Obszary wymienione przy blokach tego operatora w rejestrze UKE (część bloków obowiązuje w całej strefie i nie ma przypisanej miejscowości). Najwięcej bloków: Mielec, Białystok, Tarnów, Gdynia, Ropczyce.
| Miejscowość / obszar | Strefa | Bloki |
|---|---|---|
| Mielec | 17 RZESZÓW | 21 |
| Białystok | 85 BIAŁYSTOK | 12 |
| Tarnów | 14 TARNÓW | 11 |
| Gdynia | 58 GDAŃSK | 9 |
| Ropczyce | 17 RZESZÓW | 9 |
| Kolbuszowa | 17 RZESZÓW | 7 |
| Konin | 63 KONIN | 6 |
| Leżajsk | 17 RZESZÓW | 6 |
| Strzyżów | 17 RZESZÓW | 6 |
| Hajnówka | 85 BIAŁYSTOK | 5 |
| Sanok | 13 KROSNO | 5 |
| Turek | 63 KONIN | 5 |
| Ciechanów | 23 CIECHANÓW | 4 |
| Krosno | 13 KROSNO | 4 |
| Mława | 23 CIECHANÓW | 4 |
| Radomyśl Wielki i Wadowice Górne z SN Tarnów | 17 RZESZÓW | 4 |
| Radzyń Podlaski | 83 BIAŁA PODLASKA | 4 |
| Słupca | 63 KONIN | 4 |
| Łapy | 85 BIAŁYSTOK | 4 |
| Bielsk Podlaski | 85 BIAŁYSTOK | 3 |
| Jasło | 13 KROSNO | 3 |
| Żuromin | 23 CIECHANÓW | 3 |
| Lesko | 13 KROSNO | 2 |
| Ustrzyki Dolne | 13 KROSNO | 2 |
| Łódź | 42 ŁÓDŹ | 2 |
Zakresy numerów usługowych
Klasy usług według oznaczeń UKE, z udziałem operatora w ogólnokrajowej liczbie zakresów danej klasy.
| Klasa usługi | Rodzina | Zakresy | W kraju | Udział |
|---|---|---|---|---|
| SPL – połączenia z podziałem opłaty | usługi (NDIN) | 2 | 361 | 0,6 % |
| dostęp do internetu (20) | dostęp do internetu (20) | 1 | 33 | 3 % |
Według kodu
| Rodzina | Kod | Zakresy | Numery |
|---|---|---|---|
| usługi (NDIN) | 801 | 2 | 2000 |
| dostęp do internetu (20) | 209 | 1 | 1000 |
Przydzielone zakresy w szczegółach
| Zakres | Numery | Klasa usługi | Zmiana wpisu |
|---|---|---|---|
| 801701XXX | 1000 | SPL – połączenia z podziałem opłaty | 20.07.2015 |
| 801901XXX | 1000 | SPL – połączenia z podziałem opłaty | 20.07.2015 |
| 209564XXX | 1000 | dostęp do internetu (20) | 25.06.2015 |
Zmiany w rejestrze dotyczące VECTRA S.A. (d. Multimedia Polska Sp. z o.o.)
Każdy wiersz tablic UKE nosi datę ostatniej modyfikacji. Wpisy tego operatora zmieniały się między 25.06.2015 a 28.03.2024. Data 20.07.2015 oznacza uruchomienie elektronicznego rejestru — wpisy bez późniejszych zmian.
| Data | Blok / zakres | Dotyczy |
|---|---|---|
| 28.03.2024 | 134702… | Lesko |
| 28.03.2024 | 134703… | Lesko |
| 28.03.2024 | 134711… | Ustrzyki Dolne |
| 28.03.2024 | 134713… | Ustrzyki Dolne |
| 28.03.2024 | 134740… | Sanok |
| 28.03.2024 | 134744… | Sanok |
| 28.03.2024 | 134745… | Sanok |
| 28.03.2024 | 134746… | Sanok |
Wpisy według roku ostatniej zmiany: 2015: 61 · 2016: 12 · 2017: 1 · 2018: 65 · 2021: 91 · 2022: 43 · 2024: 432.
Najczęstsze pytania o VECTRA S.A. (d. Multimedia Polska Sp. z o.o.)
Jakie numery ma VECTRA S.A. (d. Multimedia Polska Sp. z o.o.)?
Według Tablic Zagospodarowania Numeracji UKE: 685 bloków numeracji stacjonarnej w 48 strefach; 17 zakresów komórkowych w prefiksach 727, 739, 786; 3 zakresów numerów usługowych.
W której strefie VECTRA S.A. (d. Multimedia Polska Sp. z o.o.) ma najwięcej numerów stacjonarnych?
W strefie 14 Tarnów: 113 000 numerów w 59 blokach.
Czy numer z zakresu VECTRA S.A. (d. Multimedia Polska Sp. z o.o.) zawsze należy do jego klienta?
Nie zawsze. Rejestr UKE pokazuje, komu przydzielono zakres; numer można przenieść do innego operatora (art. 325 Prawa komunikacji elektronicznej). Aktualnego dostawcę konkretnego numeru pokazuje bezpłatna wyszukiwarka UKE „Dostawca usług”.
Kiedy zmieniały się wpisy VECTRA S.A. (d. Multimedia Polska Sp. z o.o.) w rejestrze?
Daty zmian wpisów tego operatora w rejestrze UKE mieszczą się między 25.06.2015 a 28.03.2024.
Aktualnego dostawcę numeru sprawdzisz w wyszukiwarce UKE „Dostawca usług”.